Welke Medicatie Mag Niet Gemalen Worden?

Welke Medicatie Mag Niet Gemalen Worden
Vermaal nooit medicijnen om ze zo gemakkelijker te kunnen toedienen aan patiënten met een sonde of met slikproblemen. Dat zegt apotheker Annemieke Horikx in Nursing juli-augustus. ‘Plet nooit pillen, zegt Annemieke Horikx, apotheker bij KNMP, branche- en beroepsorganisatie voor apothekers in Nursing juli-augustus.

  • Ik ben echt anti-malen, bij alle tabletten.
  • Er gaat altijd een deel van de werkzame stof verloren.
  • Bovendien adem je als verpleegkundige zelf ook deeltjes van het geneesmiddel in.
  • Dat kan antibioticaresistentie in de hand werken.’ Daarnaast kunnen lang niet alle pillen worden vermalen, vertelt Horikx in hetzelfde artikel.

‘Als je tabletten met een vertraagde afgifte – bijvoorbeeld retard tabletten – gaat malen, kan je patiënt in één keer de totale dosis binnenkrijgen.’ Gratis poster antibiotica Vind jij het lastig om alle soorten antibiotica en hun kenmerken uit elkaar te houden, en al hun aandachtspunten te onthouden? Gebruik de Nursing-poster>>> Overleg met apotheker Ook tabletten met een maagsapresistente omhulling (msr of enteric coated) mag je in de meeste gevallen niet vermalen. Het malen van tabletten met risicovolle stoffen wordt vanwege mogelijke gezondheidsrisico’s ook afgeraden, zoals tabletten met cytostatica. Het dringende advies van Horikx: overleg altijd met de (ziekenhuis)apotheker als een patiënt moeilijk tabletten kan slikken. ‘Er is vrijwel altijd een alternatief beschikbaar, meestal in de vorm van een oplostablet of een drank.’

Welke tablet mag je niet breken?

Maagsapresistente tabletten (msr) de werkzame stof te beschermen tegen de zure inhoud van de maag. De tablet mag niet fijngemaakt worden.

Wat zijn risicovolle stoffen?

Mogelijk gevaar – Hoewel in de apotheek veel hulpmiddelen worden gebruikt (afzuigapparatuur, mondkapjes, enz), blijft werken met dergelijke stoffen gevaarlijk. Er zijn stoffen die op zichzelf of in interactie met andere gevaarlijk zijn voor de mens. Gezondheidsschade kan optreden als gevolg van blootstelling aan gevaarlijke stoffen (via inhalatie, via de mond, via de huid en aan de ogen).

See also:  Bij Welke Medicijnen Mag Je Geen Alcohol?

Waarom altijd 2 paracetamol?

Als u nog steeds weinig kunt doen door de pijn – Bij veel pijn kan uw huisarts advies geven. Bijvoorbeeld over hoe u het beste paracetamol en een pijnstiller zoals ibuprofen (NSAID) samen kunt nemen. Soms krijgt u een andere NSAID. Diclofenac is een ontstekingsremmende pijnstiller.

  • Dit soort pijnstillers wordt ook wel NSAID’s genoemd.
  • Het werkt pijnstillend, ontstekingsremmend en koortsverlagend.
  • Het is te gebruiken bij pijn waarbij ook sprake is van een ontsteking, zoals bij gewrichtspijn, reumatoïde artritis (ontsteking van de gewrichten), ziekte van Bechterew en jicht (ontsteking in uw gewricht).

Bovendien bij koliekpijn, menstruatieklachten, zoals abnormaal vaginaal bloedverlies, migraine en hoofdpijn. Het wordt soms ook gebruikt bij artrose (het kraakbeen in uw gewrichten wordt dunner), spierpijn en klachten door griep of verkoudheid. Voor meer informatie zie,

  1. Ibuprofen is een ontstekingsremmende pijnstiller.
  2. Dit soort pijnstillers wordt ook wel NSAID genoemd.
  3. Het werkt pijnstillend, ontstekingsremmend en koortsverlagend.
  4. Het is te gebruiken bij pijn waarbij ook sprake is van een ontsteking, zoals bij gewrichtspijn, reumatoïde artritis, ziekte van Bechterew en jicht.

Bovendien bij migraine, hoofdpijn en menstruatieklachten, zoals abnormaal vaginaal bloedverlies. Het wordt soms ook gebruikt bij artrose, spierpijn en klachten door griep of verkoudheid. Voor meer informatie zie, Naproxen is een ontstekingsremmende pijnstiller.

  1. Dit soort pijnstillers wordt ook wel NSAID genoemd.
  2. Het werkt pijnstillend, ontstekingsremmend en koortsverlagend.
  3. Het is te gebruiken bij pijn waarbij ook sprake is van een ontsteking, zoals bij gewrichtspijn.
  4. Ook bij ontstekingen van de gewrichten zoals reumatoïde artritis, ziekte van Bechterew en jicht.

Bovendien bij koliekpijn, hoofdpijn, migraine en menstruatieklachten, zoals abnormaal vaginaal bloedverlies. Het wordt soms ook gebruikt bij pijnlijke, stijve en versleten gewrichten (artrose), spierpijn en klachten door griep of verkoudheid. Voor meer informatie zie,

Paracetamol werkt pijnstillend en koortsverlagend. Het is te gebruiken bij verschillende soorten pijn zoals, hoofdpijn, migraine, koorts, griep, verkoudheid, keelpijn, bijholteontsteking, middenoorontsteking, oorpijn door gehoorgangontsteking, artrose, spierpijn, gewrichtspijn en menstruatieklachten.

See also:  Vanaf Welke Leeftijd Mag Je Energiedrank Drinken?

Voor meer informatie zie, Paracetamol

Paracetamol is een heel goede pijnstiller met weinig of geen bijwerkingen. De kans op bijwerkingen is veel kleiner dan bij andere pijnstillers. Begin daarom altijd met paracetamol. Gebruik paracetamol in de zwangerschap of bij borstvoeding alleen als het moet: in de kleinste hoeveelheid die nodig is en zo kort mogelijk. Paracetamol heeft in sommige landen een andere naam: acetaminophen.

Pillen met paracetamol:

Soms is 1 pil van 500 milligram paracetamol al genoeg. Heeft u veel pijn, neem dan direct 2 pillen van 500 milligram tegelijk. Komt de pijn terug, neem de pijnstiller dan op vaste tijden. Zo voorkomt u dat de pijn terugkomt. U mag 3 tot 4 keer per dag 1 tot 2 pillen van 500 milligram paracetamol gebruiken. Doe dit zo kort mogelijk, bijvoorbeeld een paar dagen. En nooit langer dan 1 maand achter elkaar.

Zetpillen met paracetamol:

Paracetamol is er ook als zetpillen voor in de anus (poepgat). Het duurt vaak langer voor zetpillen werken dan gewone pillen. En ze helpen de ene keer beter tegen de pijn dan de andere keer. Volwassenen kunnen voor korte tijd 3 tot 4 keer per dag 1 zetpil van 500 of 1000 milligram gebruiken. Doe dit zo kort mogelijk, bijvoorbeeld een paar dagen. En nooit langer dan 1 maand achter elkaar.

Wat kan niet samen met paracetamol?

Gebruik niet tegelijk ook andere pijnstillers of griep- en verkoudheidsmiddelen die paracetamol bevatten. Controleer altijd de samenstelling van middelen zonder recept. Veel medicijnen tegen hoofdpijn, griep of verkoudheid bevatten onder andere paracetamol.

Hoe kun je voorkomen dat je fouten maakt bij het aanreiken van medicatie?

7. Zorg ervoor dat je ongestoord kunt werken met medicatie – Veel medicatiefouten worden veroorzaakt doordat zorgverleners gestoord worden terwijl zij met medicatie bezig zijn. Ze kunnen gestoord worden door collega’s, cliënten of familieleden. Ga na hoe het komt dat je gestoord wordt en wat eraan te doen is.